E-Posta Hesabı Açma Formu nu bilgisayarınıza indirip doldurduktan sonra Bilgi İşlem Daire Başkanlığına göndermelisiniz. Kurumsal e-posta adresine sahip olabilirsiniz. Mezun öğrencilere ve Üniversitemizde aktif olmayan personele e-posta adresi verilmemektedir.

 

Buradan veya Outlook, Thunderbird, Eudora, vs. e-posta istemcisi programları ile e-posta servisinden faydalanabilirsiniz.Ayrıca web adresinden de mail sistemine giriş yapabilirsiniz. http://portal.office.com

E-Posta şifrenizi tek şifre yardımıyla değiştirebilirsiniz. Tek Şifreye Giriş İçin Tıklayın.

Öncelikle biriminiz teknik sorumlusuna haber veriniz. Sorun biriminizde çözülemezse resmi yazı ile birlikte bilgisayarınızı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Enformatik Birimine gönderiniz. Bilgi İşlem Daire Başkanlığında yalnızca kurumsal cihazların bakım ve onarımı yapılmaktadır

ABİS'e http://abis.kastamonu.edu.tr  adresinden giriş yapabilirsiniz.Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapamıyorsanız abis@kastamonu.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.

Üniversitemiz FTP (İşletim Sistemi, Virüs Programı, SPSS, Office Programları,Etkinleştirme Dosyası) içerisinde Microsoft Lisanslı Ürünler dosyası içerisinde bulunan KMS (Windows Etkinlestirme -kurulumdan sonra , indir , sag tikla , yonetici olarak calistir.bat ) bat dosyasını bilgisayarınıza indirip, daha sonra mause ile sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır seçeneği ile etkinleştirebilirsiniz.

32 bit ve 64 bit terimleri, bilgisayarın işlemcisinin (CPU olarak da adlandırılır) bilgileri nasıl işlediğini gösterir. 64 bit Windows sürümü, çok miktarda rasgele erişim belleğini (RAM) 32 bit sürümden çok daha etkin şekilde işler. Bilgisayarınızın Windows'un 32 bit sürümünü mü yoksa 64 bit sürümünü mü çalıştırdığını ve hangi Windows sürümünün bilgisayarınızda bulunduğunu öğrenmek için aşağıdaki bölümlerde belirtilen adımları uygulayın.